Difference between revisions of "Attachments/Head"
Line 1: | Line 1: | ||
|- | |- | ||
|[[File:AglayaCrown.png|80px|centre]] Aglaya's Crown | |[[File:AglayaCrown.png|80px|centre]] Aglaya's Crown | ||
|[[Leo Fourcade|Leo]], [[Celia Arvier|Celia]], | |[[Leo Fourcade|Leo]], [[Celia Arvier|Celia]], [[Lisette Regnier|Lisette]], [[Yelsy Tw'elteu Huainaz'jin|Yelsy]], [[August Wallenstein|August]], [[Alexandra Von Sonne|Alexandra]], [[Falk|Falk]], [[Maxime Hasselmans|Maxime]], [[Edouard Rouquier|Edouard]], [[Hugo Simon|Hugo]], [[Ana-Maria Marschner|Ana-Maria]] | ||
|November 2021 Raids (Aglaya) | |November 2021 Raids (Aglaya) | ||
|- | |- | ||
Line 43: | Line 43: | ||
|All | |All | ||
|Episode 1 Crossroads | |Episode 1 Crossroads | ||
|- | |||
|[[File:GoldwigleWannabeHat.png|80px|centre]] Goldwigle Wannabe Hat | |||
|All | |||
|Aglaya 2021 Week 4 (Raoul Ep 1) | |||
|- | |||
|[[File:NewYearsRiceCakeHat.png|80px|centre]] New Year's Rice Cake Hat | |||
|[[Amelie Laurence|Amelie]], [[Charles|Charles]] | |||
|New Years 2022 (Amelie and Charles Ep 1) | |||
|- | |||
|[[File:GoldenCrownRibbon.png|80px|centre]] Golden Crown Ribbon | |||
|[[Lydie Delacroix|Lydie]] | |||
|Fave Fest 1 (Lydie Ep 1) | |||
|- | |||
|[[File:InstructorGlasses.png|80px|centre]] Instructor Glasses | |||
|[[Lisette Regnier|Lisette]] | |||
|Fave Fest 1 (Lydie Ep 1) | |||
|- | |||
|[[File:SpyGlasses.png|80px|centre]] Spy Glasses | |||
|[[Gaspard Herbet|Gaspard]] | |||
|Fave Fest 1 (Lydie Ep 1) | |||
|- | |||
|[[File:DualPointHelm.png|80px|centre]] Dual Point Helm | |||
|[[Bastien Forge|Bastien]] | |||
|Fave Fest 2 (Bastien Ep 1) | |||
|- | |||
|[[File:NobleSunglasses.png|80px|centre]] Noble Sunglasses | |||
|[[Leo Fourcade|Leo]] | |||
|Fave Fest 2 (Bastien Ep 1) | |||
|- | |||
|[[File:PreppyGlasses.png|80px|centre]] Preppy Glasses | |||
|[[Ana-Maria Marschner|Ana-Maria]] | |||
|Fave Fest 2 (Bastien Ep 1) | |||
|- | |||
|[[File:GoldenWingtip.png|80px|centre]] Golden Wingtip | |||
|[[Lucien Dufaure|Lucien]] | |||
|Fave Fest 3 (Lucien Ep 1) | |||
|- | |||
|[[File:AcademicGlasses.png|80px|centre]] Academic Glasses | |||
|[[Hugo Simon|Hugo]] | |||
|Fave Fest 3 (Lucien Ep 1) | |||
|- | |||
|[[File:FoodieGlasses.png|80px|centre]] Foodie Glasses | |||
|[[Alexandra Von Sonne|Alexandra]] | |||
|Fave Fest 3 (Lucien Ep 1) | |||
|- | |||
|[[File:CrimsonRose.png|80px|centre]] Crimson Rose | |||
|[[Ana-Maria Marschner|Ana-Maria]] | |||
|Fave Fest 5 (Ana-Maria Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:NobleGlasses.png|80px|centre]] Noble Glasses | |||
|[[Leo Fourcade|Leo]] | |||
|Fave Fest 5 (Ana-Maria Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:JetBlackMartialGlasses.png|80px|centre]] Jet Black Martial Glasses | |||
|[[Bastien Forge|Bastien]] | |||
|Fave Fest 5 (Ana-Maria Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:InstructorEyepatch.png|80px|centre]] Instructor's Eyepatch | |||
|[[Lisette Regnier|Lisette]] | |||
|Fave Fest 6 (Lisette Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:IntelligenceGear.png|80px|centre]] Intelligence Gear | |||
|[[Gaspard Herbet|Gaspard]] | |||
|Fave Fest 6 (Lisette Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:GeniusBunnyEarmuffs.png|80px|centre]] Genius Bunny Earmuffs | |||
|[[Lydie Delacroix|Lydie]] | |||
|Fave Fest 6 (Lisette Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:ChancellorMonocle.png|80px|centre]] Chancellor's Monocle | |||
|[[August Wallenstein|August]] | |||
|Fave Fest 7 (August Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:DanseuseEarmuffs.png|80px|centre]] Danseuse Earmuffs | |||
|[[Michelle Bouquet|Michelle]] | |||
|Fave Fest 7 (August Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:ServantCyberEars.png|80px|centre]] Servant Cyber Ears | |||
|[[Charles|Charles]] | |||
|Fave Fest 7 (August Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:WindCallerHeadpiece.png|80px|centre]] Wind Caller Headpiece | |||
|[[Yelsy Tw'elteu Huainaz'jin|Yelsy]] | |||
|Fave Fest 8 (Yelsy Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:ScatterbrainPuppyFace.png|80px|centre]] Scatterbrain Puppy Face | |||
|[[Amelie Laurence|Amelie]] | |||
|Fave Fest 8 (Yelsy Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:ExcavatorDogFace.png|80px|centre]] Excavator Dog Face | |||
|[[Raoul|Raoul]] | |||
|Fave Fest 8 (Yelsy Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:WhiteWolfEars.png|80px|centre]] White Wolf Ears | |||
|[[Alexandra Von Sonne|Alexandra]] | |||
|Fave Fest 9 (Alexandra Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:HeadofNerdGlasses.png|80px|centre]] Head of Nerd Glasses | |||
|[[Lucien Dufaure|Lucien]] | |||
|Fave Fest 9 (Alexandra Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:ModelNerdGlasses.png|80px|centre]] Model Nerd Glasses | |||
|[[Hugo Simon|Hugo]] | |||
|Fave Fest 9 (Alexandra Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:CobaltGemBeret.png|80px|centre]] Cobalt Gem Beret | |||
|[[Celia Arvier|Celia]] | |||
|Fave Fest 10 (Celia Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:PrestigiousCatFace.png|80px|centre]] Prestigious Cat Face | |||
|[[Maxime Hasselmans|Maxime]] | |||
|Fave Fest 10 (Celia Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:RedGrimalkinFace.png|80px|centre]] Red Grimalkin Face | |||
|[[Laplace|Laplace]] | |||
|Fave Fest 10 (Celia Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:CobaltGemBeret.png|80px|centre]] Cobalt Gem Beret | |||
|[[Celia Arvier|Celia]] | |||
|Fave Fest 11 (Falk Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:PrestigiousCatFace.png|80px|centre]] Prestigious Cat Face | |||
|[[Maxime Hasselmans|Maxime]] | |||
|Fave Fest 11 (Falk Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:RedGrimalkinFace.png|80px|centre]] Red Grimalkin Face | |||
|[[Laplace|Laplace]] | |||
|Fave Fest 11 (Falk Ep 2) | |||
|- | |- | ||
<noinclude>[[Category:Attachments]]</noinclude> | <noinclude>[[Category:Attachments]]</noinclude> |
Revision as of 03:00, 17 May 2022
|-
|
Aglaya's Crown
|Leo, Celia, Lisette, Yelsy, August, Alexandra, Falk, Maxime, Edouard, Hugo, Ana-Maria |November 2021 Raids (Aglaya) |-
|
Haleu's Crown
|Michelle, Gaspard, Laplace, Vanessa |December 2021 Raids (Haleu) |-
|
Sankara's Crown
|Lydie, Bastien, Lucien |January 2022 Raids (Sankara) |-
|
Watamusubi's Crown
|Ana-Maria, Lisette, August |February 2022 Raids (Watamusubi) |-
|
Tarulhan's Crown
|Yelsy, Alexandra, Celia, Falk |March 2022 Raids (Tarulhan) |-
|
Gemslay's Crown
|Raoul, Michelle, Leo, Edouard, Maxime |April 2022 Raids (Gemslay) |-
|
Bozak's Crown
|Hugo |May 2022 Raids (Bozak) |-
|
Polwigle Crown
|All |April Fools 2022 |-
|
Toto Ears
|All |Episode 1 Memorial |-
|
White Bread Hat
|All |Episode 1 Memorial |-
|
Sacred Crab Hat
|All |Episode 1 Crossroads |-
|
Goldwigle Wannabe Hat
|All |Aglaya 2021 Week 4 (Raoul Ep 1) |-
|
New Year's Rice Cake Hat
|Amelie, Charles |New Years 2022 (Amelie and Charles Ep 1) |-
|
Golden Crown Ribbon
|Lydie |Fave Fest 1 (Lydie Ep 1) |-
|
Instructor Glasses
|Lisette |Fave Fest 1 (Lydie Ep 1) |-
|
Spy Glasses
|Gaspard |Fave Fest 1 (Lydie Ep 1) |-
|
Dual Point Helm
|Bastien |Fave Fest 2 (Bastien Ep 1) |-
|
Noble Sunglasses
|Leo |Fave Fest 2 (Bastien Ep 1) |-
|
Preppy Glasses
|Ana-Maria |Fave Fest 2 (Bastien Ep 1) |-
|
Golden Wingtip
|Lucien |Fave Fest 3 (Lucien Ep 1) |-
|
Academic Glasses
|Hugo |Fave Fest 3 (Lucien Ep 1) |-
|
Foodie Glasses
|Alexandra |Fave Fest 3 (Lucien Ep 1) |-
|
Crimson Rose
|Ana-Maria |Fave Fest 5 (Ana-Maria Ep 2) |-
|
Noble Glasses
|Leo |Fave Fest 5 (Ana-Maria Ep 2) |-
|
Jet Black Martial Glasses
|Bastien |Fave Fest 5 (Ana-Maria Ep 2) |-
|
Instructor's Eyepatch
|Lisette |Fave Fest 6 (Lisette Ep 2) |-
|
Intelligence Gear
|Gaspard |Fave Fest 6 (Lisette Ep 2) |-
|
Genius Bunny Earmuffs
|Lydie |Fave Fest 6 (Lisette Ep 2) |-
|
Chancellor's Monocle
|August |Fave Fest 7 (August Ep 2) |-
|
Danseuse Earmuffs
|Michelle |Fave Fest 7 (August Ep 2) |-
|
Servant Cyber Ears
|Charles |Fave Fest 7 (August Ep 2) |-
|
Wind Caller Headpiece
|Yelsy |Fave Fest 8 (Yelsy Ep 2) |-
|
Scatterbrain Puppy Face
|Amelie |Fave Fest 8 (Yelsy Ep 2) |-
|
Excavator Dog Face
|Raoul |Fave Fest 8 (Yelsy Ep 2) |-
|
White Wolf Ears
|Alexandra |Fave Fest 9 (Alexandra Ep 2) |-
|
Head of Nerd Glasses
|Lucien |Fave Fest 9 (Alexandra Ep 2) |-
|
Model Nerd Glasses
|Hugo |Fave Fest 9 (Alexandra Ep 2) |-
|
Cobalt Gem Beret
|Celia |Fave Fest 10 (Celia Ep 2) |-
|
Prestigious Cat Face
|Maxime |Fave Fest 10 (Celia Ep 2) |-
|
Red Grimalkin Face
|Laplace |Fave Fest 10 (Celia Ep 2) |-
|
Cobalt Gem Beret
|Celia |Fave Fest 11 (Falk Ep 2) |-
|
Prestigious Cat Face
|Maxime |Fave Fest 11 (Falk Ep 2) |-
|
Red Grimalkin Face
|Laplace |Fave Fest 11 (Falk Ep 2) |-