Difference between revisions of "Attachments/Head"
Line 160: | Line 160: | ||
|Fave Fest 10 (Celia Ep 2) | |Fave Fest 10 (Celia Ep 2) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | |[[File:LoneFalconAviatorGoggles.png|80px|centre]] Lone Falcon Aviator Goggles | ||
|[[ | |[[Falk|Falk]] | ||
|Fave Fest 11 (Falk Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:HeadBandageofIntegrity.png|80px|centre]] Head Bandage of Integrity | |||
|[[Vanessa Morax|Vanessa]] | |||
|Fave Fest 11 (Falk Ep 2) | |Fave Fest 11 (Falk Ep 2) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | |[[File:HeadBandageofClemency.png|80px|centre]] Head Bandage of Clemency | ||
|[[ | |[[Edouard Rouquier|Edouard]] | ||
|Fave Fest 11 (Falk Ep 2) | |Fave Fest 11 (Falk Ep 2) | ||
|- | |- | ||
|[[File: | |[[File:PrincessGlasses.png|80px|centre]] Princess Glasses | ||
|[[Yelsy Tw'elteu Huainaz'jin|Yelsy]] | |||
|Fave Fest 12 (Raoul Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:GeekyGlasses.png|80px|centre]] Geeky Glasses | |||
|[[Amelie Laurence|Amelie]] | |||
|Fave Fest 12 (Raoul Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:ChancellorPolwigleWannabeHat.png|80px|centre]] Chancellor's Polwigle Wannabe Hat | |||
|[[August Wallenstein|August]] | |||
|Fave Fest 13 (Michelle Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:ServantPolwigleWannabeHat.png|80px|centre]] Servant's Polwigle Wannabe Hat | |||
|[[Charles|Charles]] | |||
|Fave Fest 13 (Michelle Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:CheeringCelia.png|80px|centre]] Cheering Celia | |||
|[[Leo Fourcade|Leo]] | |||
|Fave Fest 14 (Leo Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:MartialBunnyEars.png|80px|centre]] Martial Bunny Ears | |||
|[[Bastien Forge|Bastien]] | |||
|Fave Fest 14 (Leo Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:PreppyBunnyEars.png|80px|centre]] Preppy Bunny Ears | |||
|[[Ana-Maria Marschner|Ana-Maria]] | |||
|Fave Fest 14 (Leo Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:AvianMask.png|80px|centre]] Avian Mask | |||
|[[Edouard Rouquier|Edouard]] | |||
|Fave Fest 15 (Edouard Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:PuppyFaceofIntegrity.png|80px|centre]] Puppy Face of Integrity | |||
|[[Vanessa Morax|Vanessa]] | |||
|Fave Fest 15 (Edouard Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:DogFacewithanAttitude.png|80px|centre]] Dog Face with an Attitude | |||
|[[Falk|Falk]] | |||
|Fave Fest 15 (Edouard Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:MiraculousMasqueradeMask.png|80px|centre]] Miraculous Masquerade Mask | |||
|[[Celia Arvier|Celia]] | |||
|Fave Fest 16 (Maxime Ep 2) | |||
|- | |||
|[[File:RedGrimalkinMasqueradeMask.png|80px|centre]] Red Grimalkin Masquerade Mask | |||
|[[Laplace|Laplace]] | |[[Laplace|Laplace]] | ||
|Fave Fest | |Fave Fest 16 (Maxime Ep 2) | ||
|- | |||
|[[File:ImperialDogEars.png|80px|centre]] Imperial Dog Ears | |||
|[[Hugo Simon|Hugo]] | |||
|Fave Fest 17 (Hugo Ep 2) | |||
|- | |- | ||
<noinclude>[[Category:Attachments]]</noinclude> | <noinclude>[[Category:Attachments]]</noinclude> |
Revision as of 03:21, 17 May 2022
|-
|
Aglaya's Crown
|Leo, Celia, Lisette, Yelsy, August, Alexandra, Falk, Maxime, Edouard, Hugo, Ana-Maria |November 2021 Raids (Aglaya) |-
|
Haleu's Crown
|Michelle, Gaspard, Laplace, Vanessa |December 2021 Raids (Haleu) |-
|
Sankara's Crown
|Lydie, Bastien, Lucien |January 2022 Raids (Sankara) |-
|
Watamusubi's Crown
|Ana-Maria, Lisette, August |February 2022 Raids (Watamusubi) |-
|
Tarulhan's Crown
|Yelsy, Alexandra, Celia, Falk |March 2022 Raids (Tarulhan) |-
|
Gemslay's Crown
|Raoul, Michelle, Leo, Edouard, Maxime |April 2022 Raids (Gemslay) |-
|
Bozak's Crown
|Hugo |May 2022 Raids (Bozak) |-
|
Polwigle Crown
|All |April Fools 2022 |-
|
Toto Ears
|All |Episode 1 Memorial |-
|
White Bread Hat
|All |Episode 1 Memorial |-
|
Sacred Crab Hat
|All |Episode 1 Crossroads |-
|
Goldwigle Wannabe Hat
|All |Aglaya 2021 Week 4 (Raoul Ep 1) |-
|
New Year's Rice Cake Hat
|Amelie, Charles |New Years 2022 (Amelie and Charles Ep 1) |-
|
Golden Crown Ribbon
|Lydie |Fave Fest 1 (Lydie Ep 1) |-
|
Instructor Glasses
|Lisette |Fave Fest 1 (Lydie Ep 1) |-
|
Spy Glasses
|Gaspard |Fave Fest 1 (Lydie Ep 1) |-
|
Dual Point Helm
|Bastien |Fave Fest 2 (Bastien Ep 1) |-
|
Noble Sunglasses
|Leo |Fave Fest 2 (Bastien Ep 1) |-
|
Preppy Glasses
|Ana-Maria |Fave Fest 2 (Bastien Ep 1) |-
|
Golden Wingtip
|Lucien |Fave Fest 3 (Lucien Ep 1) |-
|
Academic Glasses
|Hugo |Fave Fest 3 (Lucien Ep 1) |-
|
Foodie Glasses
|Alexandra |Fave Fest 3 (Lucien Ep 1) |-
|
Crimson Rose
|Ana-Maria |Fave Fest 5 (Ana-Maria Ep 2) |-
|
Noble Glasses
|Leo |Fave Fest 5 (Ana-Maria Ep 2) |-
|
Jet Black Martial Glasses
|Bastien |Fave Fest 5 (Ana-Maria Ep 2) |-
|
Instructor's Eyepatch
|Lisette |Fave Fest 6 (Lisette Ep 2) |-
|
Intelligence Gear
|Gaspard |Fave Fest 6 (Lisette Ep 2) |-
|
Genius Bunny Earmuffs
|Lydie |Fave Fest 6 (Lisette Ep 2) |-
|
Chancellor's Monocle
|August |Fave Fest 7 (August Ep 2) |-
|
Danseuse Earmuffs
|Michelle |Fave Fest 7 (August Ep 2) |-
|
Servant Cyber Ears
|Charles |Fave Fest 7 (August Ep 2) |-
|
Wind Caller Headpiece
|Yelsy |Fave Fest 8 (Yelsy Ep 2) |-
|
Scatterbrain Puppy Face
|Amelie |Fave Fest 8 (Yelsy Ep 2) |-
|
Excavator Dog Face
|Raoul |Fave Fest 8 (Yelsy Ep 2) |-
|
White Wolf Ears
|Alexandra |Fave Fest 9 (Alexandra Ep 2) |-
|
Head of Nerd Glasses
|Lucien |Fave Fest 9 (Alexandra Ep 2) |-
|
Model Nerd Glasses
|Hugo |Fave Fest 9 (Alexandra Ep 2) |-
|
Cobalt Gem Beret
|Celia |Fave Fest 10 (Celia Ep 2) |-
|
Prestigious Cat Face
|Maxime |Fave Fest 10 (Celia Ep 2) |-
|
Red Grimalkin Face
|Laplace |Fave Fest 10 (Celia Ep 2) |-
|
Lone Falcon Aviator Goggles
|Falk |Fave Fest 11 (Falk Ep 2) |-
|
Head Bandage of Integrity
|Vanessa |Fave Fest 11 (Falk Ep 2) |-
|
Head Bandage of Clemency
|Edouard |Fave Fest 11 (Falk Ep 2) |-
|
Princess Glasses
|Yelsy |Fave Fest 12 (Raoul Ep 2) |-
|
Geeky Glasses
|Amelie |Fave Fest 12 (Raoul Ep 2) |-
|
Chancellor's Polwigle Wannabe Hat
|August |Fave Fest 13 (Michelle Ep 2) |-
|
Servant's Polwigle Wannabe Hat
|Charles |Fave Fest 13 (Michelle Ep 2) |-
|
Cheering Celia
|Leo |Fave Fest 14 (Leo Ep 2) |-
|
Martial Bunny Ears
|Bastien |Fave Fest 14 (Leo Ep 2) |-
|
Preppy Bunny Ears
|Ana-Maria |Fave Fest 14 (Leo Ep 2) |-
|
Avian Mask
|Edouard |Fave Fest 15 (Edouard Ep 2) |-
|
Puppy Face of Integrity
|Vanessa |Fave Fest 15 (Edouard Ep 2) |-
|
Dog Face with an Attitude
|Falk |Fave Fest 15 (Edouard Ep 2) |-
|
Miraculous Masquerade Mask
|Celia |Fave Fest 16 (Maxime Ep 2) |-
|
Red Grimalkin Masquerade Mask
|Laplace |Fave Fest 16 (Maxime Ep 2) |-
|
Imperial Dog Ears
|Hugo |Fave Fest 17 (Hugo Ep 2) |-